Posadzka z zywicy w biurze

Współczesna przestrzeń biurowa aranżowana jest już nie tylko z założeniem, by łatwo było utrzymać ją w czystości. Równie ważne staje się to, by była atrakcyjna, ponieważ estetyka wnętrza ma ogromny wpływ na samopoczucie i efektywność pracowników. Właśnie dlatego rosnącą popularnością w przestrzeniach biurowych cieszą się elastyczne i trwałe posadzki żywiczne.

Przede wszystkim właściwości praktyczne

Posadzki żywiczne, zarówno epoksydowe, jak i poliuretanowe, to podłoża o bardzo dużej wytrzymałości na zużycie oraz wysokiej elastyczności. Obie te właściwości sprawiają, że powłoki tego typu wykorzystuje się w miejscach najbardziej narażonych na szybkie zużycie, na przykład w magazynach czy na parkingach. W biurze docenia się przede wszystkim ich wyjątkową skuteczność w tłumieniu dźwięków. Posadzka żywiczna charakteryzuje się również wyjątkową gładkością, jest bez spoinowa, a co za tym idzie również niezwykle łatwa w utrzymaniu w czystości. To zaleta, która pozwala zapewnić większy komfort pracownikom, a także zmniejszyć koszty utrzymania samego lokalu. Dużym atutem podłóg żywicznych jest także ich antypoślizgowość, chroniąca osoby zatrudnione w biurze przed nieszczęśliwym wypadkiem.

Wygląd również ma znaczenie

Podłoga to integralna część całego wnętrza, mająca niebagatelny wpływ na cały jego wystrój. Nic więc dziwnego, że projektanci pokochali posadzki żywiczne, które w niczym nie ograniczają możliwości aranżacyjnych biurowej przestrzeni. Powłoki tego typu mogą przybierać dowolne kolory i wykończenia – od stonowanych, imitujących na przykład industrialny beton, po wielobarwne, np. wykorzystujące kolory firmowe. Posadzki żywiczne dają zatem ogromne pole do popisu w zakresie wykończenia całej przestrzeni biurowej, a jednocześnie umożliwiają posłużenie się podłogą w celu zbudowania konkretnego wizerunku przedsiębiorstwa. Mają również bezpośredni wpływ na koncentrację i dobre samopoczucie pracowników.

Posadzka żywiczna to doskonałe rozwiązanie do każdego biura, gdyż utworzona z jej pomocą powłoka to gwarancja maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa pracowników oraz najbardziej estetycznego efektu aranżacji całego wnętrza.