Dlaczego warto wybrać betony polerowane? - Multi-Floor

Dlaczego warto wybrać betony polerowane?

W każdym pomieszczeniu podłoga odgrywa niesamowicie ważna rolę, choć często nie jest doceniana. To właśnie ona może zmienić całe pomieszczenie, dodać ciepłego bądź zimnego klimatu. Aranżacja całego pokoju, hali czy domu bez dobrze dobranej podłogi niestety, ale nie będzie ani efektowna, ani funkcjonalna. Przez ostatnie lata, betony polerowane znacząco zyskiwały na swojej popularności. Czym dokładnie jest beton polerowany? 

Beton polerowany

Betony polerowane jest wszechstronnie stosowany – początkowo, tylko w halach produkcyjnych, magazynach, obiektach użyteczności publicznej czy też w dużych firmach.

Obecnie, beton polerowany został pozytywnie przyjęty zarówno w domach, jak i mieszkaniach! Jest to niezwykle popularny materiał wykończeniowy, który zagościł już w niejednym salonie naszych mieszkań. Są bardzo trwałe i nie wymagają specjalnych pielęgnacyjnych zabiegów. Dodatkowo, poprzez jego charakterystyczny wygląd, posadzka betonowa potrafi wpasować w wiele stylów aranżacji pomieszczeń.

Polerowane betony – co to takiego? 

Beton polerowany jest to betonowa posadzka, która jest poddawana obróbkom – mechanicznej oraz chemicznej. Jest to szlifowanie, polerowanie oraz impregnacja, która pozwala nam uzyskać nasz pożądany efekt polerowanego betonu.

Jest to posadzka szybka do wyłożenia, ponieważ średnio 50 – 100 m2 wykonuje się w jednym rzucie, w ciągu około 10 godzin przez sprawny zespół posadzkarzy. A kiedy posadzka będzie gotowa do użytkowania? Tuż po impregnacji oraz po wypolerowaniu nie przeprowadza się żadnych więcej czynności, tak więc nie jest wydłużony czas sezonowania czy też utwardzania. Rezultatem tego jest to, że zaraz po wykonaniu betonu polerowanego – jest on gotowy do użytku! 

Beton polerowany – gdzie go zastosować? 

Beton polerowany gości już nie tylko na halach, firmach, kotłowniach czy też garażach, ale również w salonach naszych domów, co dowodzi jego wszechstronności. Jest on wykonywany w różnych wariantach oraz odcieniach.

W nowoczesnych  czasach, większość mieszkań urządzona jest w sposób współczesny, o zimnych klimatach, w których królują kolory bieli, szarości i czerni. Beton polerowany na podłodze dodaje całemu pomieszczeniu niesamowicie eleganckiego wyglądu, który jest dużym plusem. 

 

Walory estetyczne, jakie wprowadza do naszego domu tworzą świetny efekt wizualny! Co więcej, możemy indywidualnie zdecydować, czy chcielibyśmy posadzkę matową – czy też z połyskiem i która z nich będzie lepiej pasowała do naszego pomieszczenia. 

Zalety betonu polerowanego 

Beton polerowany niesie za sobą szereg zalet! Jeżeli chcielibyśmy zastosować go na hali czy magazynie, to sprawdzi się tam idealnie, ponieważ posiada ochronę przed pyleniem, co idealnie się sprawdza w tego rodzaju pomieszczeniach. 

Dodatkowo, beton polerowany niesamowicie łatwo się sprząta! Nie potrzebujemy specjalistycznych środków chemicznych czy też szczotek, a sam proces czyszczenia nie jest czasochłonny. Koszt utrzymania posadzki w czystości jest zdecydowanie dużym pozytywem.

Jedną z ciekawszych właściwości betonowej posadzki jest to, że odbija ona światło. Wiele sal produkcyjnych czerpie z tego ogromne korzyści, ponieważ pozwala im to na ograniczenie kosztów rachunków za prąd. Jak? Ponieważ przy zastosowaniu betonu polerowanego hale mogą pozwolić sobie na wyłączenie nawet 30% swojego oświetlenia!

Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego też beton polerowany nawet po wylaniu na niego wody – nie pozwala na poślizgnięcie się! Efekt wizualny w postaci błyszczącej podłogi jest tylko złudzeniem optycznym, które nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek zagrożeniem.