Jaka podłoga będzie najlepsza do kotłowni? - Multi-Floor

Jaka podłoga będzie najlepsza do kotłowni?

Kotłownia to nieodłączny element każdego domu jednorodzinnego. To właśnie dzięki znajdującemu się w niej piecowi, nasz dom wypełniony jest ciepłem. Chociaż należy ona do grupy domowych pomieszczeń technicznych, znacznie się od nich różni. Ze względu na znajdujące się tam urządzenia grzewcze musimy pamiętać o wykorzystaniu odpowiedniej podłogi. Chcesz wiedzieć, jaka będzie zarówno bezpieczna, jak i funkcjonalna? W artykule odpowiadamy na to pytanie.

Podłoga żywiczna – co ją charakteryzuje?

Najważniejszą cechą tego materiału jest wytrzymałość. Klienci, wybierając posadzki żywiczne, epoksydowe bądź poliuretanowe, wiedzą, że mają to zagwarantowane. Odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz ogromna łatwość w utrzymaniu czystości to atuty tej powierzchni. Najważniejsze jednak jest zapewnienie bezpiecznej przestrzeni.

Powierzchnia, którą tworzy posadzka żywiczna, jest antypoślizgowa, co zapewnia nam bezpieczeństwo. Wszelkie potrzebne środki ostrożności zagwarantuje nam również antyzapalna cecha tego podłoża. Na podłodze nie osadza się kurz, co ułatwia nam sprzątanie. Gładka powierzchnia bez widocznych łączeń materiału ułatwi nam dbanie o czystość w pomieszczeniu technicznym.

Posadzka żywiczna – dlaczego nadaje się do przestrzeni roboczych?

W pomieszczeniach roboczych najczęściej spotykanym materiałem stosowanym na podłogę jest beton. Sam w sobie nie jest jednak aż tak wytrzymały. Pod wpływem wody może się kruszyć, a na jego powierzchni mogą powstawać pęknięcia. Ten materiał najlepiej sprawdzi się w duecie z posadzką żywiczną. Kiedy połączymy cechy tych dwóch tworzyw, dostaniemy niesamowicie odporną na wszelkie uszkodzenia powierzchnię.

Chociaż walory estetyczne w tego typu pomieszczeniach nie są najważniejsze, to warto utrzymać w nich czystość. Podłoga żywiczna jest bezspoinowa, co znacznie ułatwia nam sprzątanie, ponieważ wszelkie zanieczyszczenia nie wchodzą w szczeliny. Perfekcyjnie gładka powierzchnia to ogromna zaleta, jeżeli chodzi o utrzymanie czystości przestrzeni. Przecież zależy nam na ułatwieniu sobie sprzątania!

Kotłownia – jaką podłogę wybrać?

Kotłownia jest miejscem, w którym panują trudne warunki. Jeżeli do ogrzewania naszego domu używamy różnego rodzaju paliwa, popiół i sadza będą zanieczyszczały to pomieszczenie. Posadzka żywiczna ułatwia utrzymanie go w czystości.

Piec znajdujący się w kotłowni może ważyć nawet do 500 kg. Posadzka żywiczna dobrze radzi sobie z obciążeniem punktowym o dużym natężeniu. Nie musimy martwić się o powstające na niej odkształcenia ani wyszczerbienia. Uderzenia lub upadek ciężkich przedmiotów nie spowodują uszkodzeń. Chociaż kotłownia nie jest tak często odwiedzanym pomieszczeniem, jak np. garaż, do którego regularnie wjeżdżamy autem, to wykorzystanie posadzki żywicznej zapobiega ścieraniu się powierzchni.

Bezpieczeństwo naszej rodziny oraz domu to podstawa. Najważniejsze jest stosowanie się do wytycznych dotyczących urządzenia kotłowni, aby nie stwarzała ona zagrożenia domownikom. Posadzki żywiczne wykazują właściwości antypoślizgowe, co zwiększa bezpieczeństwo podczas prac w kotłowni. 

Beton sam w sobie jest bardzo „surowy”, co wpływa na wygląd pomieszczenia. Niedokończone przestrzenie są nieestetyczne. Wylewka żywiczna idealnie wykończy podłogę oraz nada jej cech, które ją wzmocnią i uodpornią na wszelkie zniszczenia mechaniczne. Podłoga z żywicy sprawia, że pomieszczenia wyglądają schludnie i nowocześnie.

Artykuły

Podobne artykuły