Podłoga z żywicy w domku letniskowym – dlaczego warto?

Posadzki żywiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród osób prywatnych, które decydują się na wykonanie ich w swoich domach. Zarówno posadzka epoksydowa, jak i ta, do której wykonania wykorzystywana jest żywica poliuretanowa, jest ciekawą alternatywą dla płytek, paneli czy parkietów. Ich wyjątkowe właściwości przykuwają wzrok właścicieli domków letniskowych, dla których posadzka żywiczna jawi się jako doskonała podłoga do letniej rezydencji. Czy warto zdecydować się na wylewkę z żywicy w takim budynku? Odpowiadamy!

Gdzie sprawdzi się posadzka żywiczna?

Nie od dziś wiadomo, że posadzki żywiczne wykorzystywane są w pomieszczeniach przemysłowych oraz w garażach podziemnych. Tego typu miejsca charakteryzują się trudnymi warunkami, które w nich panują. Intensywny ruch samochodowy, duże obciążenie punktowe czy wstrząsy spowodowane działaniem wielkogabarytowych maszyn nie stanowią zagrożenia dla powierzchni wykonanych z żywicy.

Posadzki żywiczne nie tylko sprawdzą się w pomieszczeniach typowo przemysłowych. Coraz częściej podłoga z żywicy staje się elementem domowych przestrzeni. Jej minimalistyczny wygląd doskonale wpasowuje się do nowoczesnych minimalistycznych wnętrz. Niemniej, jej subtelny wygląd może sprawić, że będzie doskonałym dopełnieniem aranżacji bogatych w rozmaite dekoracje. Właściwości, jakie posiada zarówno posadzka epoksydowa, jak i ta wykonana z żywicy poliuretanowej sprawiają, że coraz więcej osób zastanawia się nad wykonaniem ich w domku letniskowym. 

Czy posadzka żywiczna do dobre rozwiązanie do domku letniskowego?

Domek letniskowy jest szczególnym miejscem. Zwykle, podczas ciepłych miesięcy spędzamy w nim dużo czasu, więc możemy zadbać o jego wygląd. Niemniej takie miejsca zimą zwykle stoją opuszczone, gdyż niskie temperatury uniemożliwiają komfortowe korzystanie z ich uroków. 

Podczas naszej nieobecności zdarza się, że dochodzi do różnych usterek, takich jak zalania czy przeciekanie dachu. Wilgoć może uszkodzić drewnianą podłogę, która często stanowi jeden z elementów domku letniskowego. Czy istnieje jakaś alternatywna dla tego rodzaju powierzchni?

Posadzka żywiczna doskonale sprawdzi się jako podłoga w domku letniskowym. Materiał wykorzystywany do jej stworzenia jest niezwykle wytrzymały, dzięki czemu przetrwa w nienaruszonym stanie podczas naszej nieobecności. Ponadto, zarówno posadzka epoksydowa, jak i poliuretanowa są odporne na wilgoć, która może panować w takim budynku. 

Czy posadzka epoksydowa przetrwa srogą zimę?

Jeżeli nasz domek letniskowy nie jest całoroczny, zwykle nie odwiedzamy go zimą, gdyż temperatura z nim jest zbyt niska. Zwykła podłoga może nie znieść panującej tam wilgoci i zimna, a latem, kiedy na nowo zaczniemy do odwiedzać, może spotkać nas niemiła niespodzianka. Posadzka żywiczna doskonale sprawdzi się w znajdujących się tam pomieszczeniach. Materiał wykorzystany do jej stworzenia dobrze znosi zarówno niskie, jak i wysokie temperatury. Utrzymanie wylewki z żywicy w dobrym stanie nie wymaga naszej ingerencji. 

Posadzka żywiczna – jak utrzymać jej stan w domku letniskowym?

Mimo że poza sezonem wakacyjnym temperatura w domku letniskowym może nie być zbyt wysoka, posadzka żywiczna w tym miejscu nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Zwykłe użytkowanie tej powierzchni nie wpływa na jej stan. Podłoga z żywicy jest łatwa w czyszczeniu, dzięki czemu niezwykle szybko przywrócimy jej dawny blask. Ponadto posadzka z żywicy jest wygodna w użytkowaniu. Posiada właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu nasze dzieci mogą bez obaw się tam bawić.

Artykuły

Podobne artykuły