posadzka z zywicy w domu

Posadzka z żywicy poliuretanowej to rozwiązanie jak do tej pory najczęściej spotykane w obiektach przemysłowych o dużym natężeniu ruchu ludzi i maszyn. Spełnia ona wysokie wymagania co do trwałości, nawet podczas intensywnej eksploatacji i łatwo ją utrzymać w czystości. Coraz chętniej ten materiał wykorzystuje się także w mieszkaniach i domach, zwłaszcza tych urządzonych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym.

Jakie zalety posiada posadzka poliuretanowa?

Przede wszystkim to powłoka na lata. Nie rysuje się, nie ulega odbarwieniom, a także nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne czy te spowodowane ostrym promieniowaniem słonecznym. To ważne, szczególnie jeżeli taka podłoga ma być położona w pobliżu dużych przeszkleń, takich jak okna czy tarasy. Jednolita struktura to zupełnie nowatorskie rozwiązanie we wnętrzach. Prezentuje się bardzo estetycznie, ale dla mieszkańców ogromnym walorem jest też fakt bardzo łatwego czyszczenia. Wystarczy odkurzaczem usunąć brud i piasek, by uzyskać idealną czystość. Posadzka poliuretanowa nie posiada spoin ani fug, co wyklucza mozolne czyszczenie oraz wnikanie brudu w mikrootwory.

Posadzka z poliuretanu w domu, w którym są dzieci

Posadzki poliuretanowe można polecić właśnie dla rodzin z dziećmi, ponieważ powłoki te łatwo utrzymać w czystości. Możemy szybko pozbyć roztoczy i innych alergenów. Dodatkowo posadzka taka nie jest śliska, chociaż prezentuje się jak gładka tafla. Podczas nauki chodzenia na pewno będzie bezpieczna dla dziecka. Dzięki swojej miękkości i sprężystości jest naturalnym amortyzatorem upadków oraz warstwą tłumiącą odgłosy. Ogromnym atutem jest także to, że pod omawianą posadzką można także zamontować ogrzewanie podłogowe.

Żywica poliuretanowa jako materiał na podłogę to nie tylko opcja na posadzki przemysłowe, ale także do nowoczesnego pomieszczenia mieszkalnego. Posiada walory użytkowe, praktyczne oraz estetyczne. Dzięki niej można uzyskać na podłodze zarówno efekt tafli, jak i 3D. Decydując się na taką posadzkę, należy wybrać żywicę o niskim stopniu emisji lotnych związków organicznych.