Posadzka żywiczna 3D - dlaczego warto? - Multi-Floor

Posadzka żywiczna 3D – dlaczego warto?

Podłoga wykonana z żywicy cieszy się coraz większą popularnością. Świadczy o tym nie tylko liczba telefonów oraz wiadomości, otrzymywanych od zainteresowanych klientów, ale także wolumen wyszukiwań, związanych z tym tematem. 

Z każdym miesiącem coraz więcej osób decyduje się na tego rodzaju wylewki, gdyż nie tylko charakteryzują się one wyjątkowymi walorami estetycznymi, ale również mają właściwości, jakich inne powierzchnie mogą im pozazdrościć. Oprócz jednolitej posadzki z żywicy dużym zainteresowaniem cieszy się posadzka żywiczna 3D. Dlaczego tak chętnie wybieramy tego rodzaju wylewki? Odpowiadamy w artykule!

Jakie zalety ma żywica epoksydowa i poliuretanowa?

Podstawowym czynnikiem, jaki wpływa na decyzję klientów, związaną z wykorzystaniem żywicy epoksydowej i poliuretanowej do stworzenia podłogi są wyjątkowe właściwości tych materiałów. To właśnie z tego względu, coraz więcej osób sięga po te tworzywa. Czym charakteryzują się posadzki epoksydowe oraz jakie walory posiadają te, wykonane z żywicy poliuretanowej?

Wytrzymała podłoga z żywicy epoksydowej

Żywica epoksydowa wykorzystywana do tworzenia posadzek charakteryzuje się wysoką twardością, a co za tym idzie, jest niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne. Zarówno gładka, jednolita posadzka, jak i podłoga 3D wykonana przy użyciu żywicy epoksydowej jest odporna na nacisk punktowy o dużym natężeniu, co sprawia, że podłoga z żywicy w zetknięciu z ciężkim obiektem nie pęka, a co za tym idzie, zachowuje w pełni swoje walory estetyczne. 

Posadzka poliuretanowa – wysoka elastyczność i estetyczny wygląd

Podłoga 3D, do której wykonania została wykorzystana żywica poliuretanowa, charakteryzuje się wysoką elastycznością co sprawia, że jest odporna na wszelkiego rodzaju zarysowania. Posadzka żywiczna na taras wykonana z poliuretanu jest często stosowana przez osoby prywatne, gdyż dzięki swoim wyjątkowym właściwościom doskonale sprawdza się w tym miejscu. Podłoga z żywicy poliuretanowej sprawdzi się również w różnego rodzaju pomieszczeniach gospodarczych, czy też w garażu. 

Gdzie sprawdzi się podłoga z żywicy?

Mimo że wielu z nas posadzki żywiczne wciąż kojarzą się z pomieszczeniami przemysłowymi, wielkopowierzchniowymi parkingami czy też halami magazynowymi, miejsca te nie są jedynymi, w których można wykorzystać podłogę z żywicy. Zarówno żywica epoksydowa, jak i poliuretanowa są chętnie stosowane do wykonania nawierzchni w centrach handlowych, galeriach sztuki, szpitalach, szkołach i biurowcach. 

Wiele osób decyduje się na posadzki żywiczne do domu. Stosujemy je zarówno w mało eksponowanych miejscach, takich jak kotłownia, garaż, piwnica czy spiżarnia, jak i kluczowych pomieszczeniach w domu, takich jak kuchnia, łazienka, salon czy nawet sypialnia.

Jak powstaje podłoga 3D z żywicy?

Do wykonania podłogi 3D wykorzystuje się bezbarwną żywicę, za pomocą której zalewa się wybrane wielkoformatowe zdjęcie. Do utrwalenia całego efektu stosuje się przezroczysty lakier, który wzmacnia dodatkowo powierzchnię. W zależności od upodobań podłoga 3D może mieć wykończenie satynowe, matowe lub błyszczące. 

Podłoga z żywicy – cena posadzki 3D

To, ile kosztuje podłoga 3D wykonana z żywicy, zależy od wielu czynników. Posadzki żywiczne są wyceniane, między innymi, na podstawie powierzchni pomieszczenia, w którym mają być wykonane. Nie bez znaczenia pozostaje również rodzaj oraz półka cenowa materiałów, jakie wykorzystujemy do wykonania posadzki z żywicy. 

Nie zawsze jest tak, że najdroższe produkty są najlepsze. Mimo wszystko, warto pamiętać, że zadowalająca jakość i wyższa cena lubią iść w parze. Do dodatkowych kosztów należy doliczyć również przygotowanie wielkoformatowej grafiki na zamówienie. Ten dodatkowy zakup zwiększa cenę wykonania posadzki z żywicy 3D w porównaniu z tą, stworzoną standardowym sposobem.

Artykuły

Podobne artykuły