Posadzki w garażu budynku MCX sp. z o.o.
Posadzki żywiczne od lat cieszą się olbrzymią popularnością. Dzięki ich wyjątkowym właściwościom chętnie wykorzystuje się je zarówno w miejscach użyteczności publicznej, pomieszczeniach przemysłowych, jak i prywatnych domach czy mieszkaniach. Jednym z miejsc, w których wylewki z żywicy będą się doskonale sprawdzać, są wielopoziomowe parkingi oraz garaże.
Rosnąca liczba aut sprawiła, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wygodne przestrzenie parkingowe, które dobrze znosiłyby ruch samochodowy o wysokim natężeniu. W naszym portfolio znajduje się wiele realizacji, które stanowią, między innymi, posadzki żywiczne wykonane właśnie na parkingach czy w garażach podziemnych. W dzisiejszym artykule przedstawiamy jedną z nich.
Posadzka epoksydowa w garażu o powierzchni 2000 m2
Jako firma z wieloletnim doświadczeniem nie boimy się wyzwań. Projekty wykonywane na zlecenie naszych klientów dostosowujemy do ich indywidualnych preferencji. W zależności od potrzeb oferujemy wylewki żywiczne, które sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach. Zarówno posadzki epoksydowe, jak i poliuretanowe znajdą zastosowanie w różnego rodzaju pomieszczeniach, od dużych hal przemysłowych i wielkopowierzchniowych parkingów po mieszkania, tarasy czy balkony.
Na zlecenie jednego z naszych klientów wykonaliśmy wyjątkowo wytrzymałą i odporną na zniszczenia podłogę, jaką jest posadzka epoksydowa. Stworzyliśmy wylewkę w budynku MCX przy ulicy Gotarda w Warszawie. Inwestycja obejmowała teren parkingu o powierzchni 2000 m2. Inwestor zdecydował się na posadzkę o wykończeniu z żywicy strukturalnej, a zastosowana technologia to TECHNIArt FLOOR SYSTEM 200 z wykończeniem żywicą TECHNIPLAST 200 STR.
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby realizacja nie tylko dobrze znosiła ruch samochodowy o wysokim natężeniu, ale również była estetyczną, starannie wykończoną powierzchnią. Tak właśnie powstała posadzka epoksydowa o fakturze “skórki pomarańczy”, wykorzystując klasyczne szaro-czarne połączenie.
Posadzki żywiczne – dlaczego warto je wybrać?
Wykorzystywanie żywic podczas procesu tworzenia wielkopowierzchniowej posadzki posiada wiele zalet. Żywica epoksydowa i poliuretanowa to tworzywa, które z pewnością docenią wymagający klienci, oczekujący dużej wytrzymałości. Materiały, wykorzystywane do produkcji posadzek, charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami. Tworzywa te sprawiają, że podłoga nie tylko jest niezwykle funkcjonalna, ale również cechuje ją estetyczny wygląd. Z tego względu coraz częściej wykorzystuje się wylewki żywiczne w miejscach użyteczności publicznej oraz domach czy mieszkaniach.
Posadzki z żywicy są często wybieraną opcją w przypadku pomieszczeń przemysłowych. Wpływa na to, między innymi, wysoka odporność na negatywny wpływ substancji chemicznych. Starannie wykończone posadzki żywiczne są nietoksyczne, dlatego też niezwykle popularne jest stosowanie ich w halach przetwórczych. Wylewki te doskonale sprawdzą się w garażach oraz na parkingach. Potwierdza to duża ilość realizacji, które wykonaliśmy w tych miejscach na zlecenie naszych klientów.
Posadzki żywiczne w garażu – estetyczne i wytrzymałe
Zarówno wylewka poliuretanowa, jak i ta wykonana z żywicy epoksydowej będzie doskonałym rozwiązaniem w przypadku garaży oraz parkingów. Posadzka epoksydowa charakteryzuje się dużą twardością. Sprawia to, że świetnie poradzi sobie z dużym naciskiem, jaki wywierają auta na powierzchnię, na której się znajdują. Ponadto jej charakterystyczną cechą jest wysoka przyczepność, dzięki której staje się ona bezpieczną powierzchnią zarówno dla aut, jak i pieszych. Dlaczego więc warto wybrać żywicę poliuretanową jako główny materiał posadzki w garażu lub na parkingu?
Żywica poliuretanowa, którą stosuje się podczas tworzenia posadzki, jest bardzo elastyczna. Ponadto charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Dzięki temu stanowi powierzchnię odporną na zarysowania, która nie będzie ulegała zniszczeniu pod wpływem intensywnego ruchu samochodów. Zarówno posadzki epoksydowe, jak i poliuretanowe stanowią gładką przestrzeń pozbawioną łączeń. Niezwykle łatwo się je czyści, ponieważ nie mają miejsc styku (jak w przypadku, np. płyt betonowych). Nie są również aż tak narażone na pęknięcia.