Wytrzymała podłoga do magazynu - Multi-Floor

Wytrzymała podłoga do magazynu

Posadzki przemysłowe są rodzajem wylewek, które są stosowane w wielu miejscach. Powszechnie wykorzystuje się je w halach produkcyjnych, garażach wielkopowierzchniowych czy innych miejscach narażonych na intensywną eksploatację. Duże obciążenia punktowe, przesuwanie ciężkich przedmiotów oraz częsty ruch wózków widłowych sprawiają, że posadzka znajdująca się w magazynie powinna być odporna na uszkodzenia. Która wylewka przemysłowa będzie najlepszym rozwiązaniem do magazynu? Odpowiedź na to pytanie uzyskasz w dalszej części artykułu.

Jaka posadzka przemysłowa do magazynu?

Posadzki przemysłowe w magazynie są nieustannie narażone na czynniki zewnętrzne, mogące zniszczyć ich powierzchnie. Ponadto jest to miejsce, które ze względu na pełnioną przez siebie funkcję nie może być zbyt często poddawane pracom remontowym. Stałe renowacje posadzki przemysłowej uniemożliwiają użytkowanie magazynu, co może negatywnie wpłynąć na pracę przedsiębiorstwa, które z niego korzysta. Z tego względu posadzka do magazynu musi być niezwykle wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Dodatkowym czynnikiem, który może wpłynąć na stan, w jakim znajduje się posadzka przemysłowa, znajdująca się w magazynie, są różnego rodzaju substancje chemiczne, mogące ją uszkodzić. Z tego względu idealna wylewka przemysłowa nie powinna być podatna na negatywny wpływ chemikaliów. Podłoga w magazynie musi zapewniać odpowiednią stabilność zarówno pieszym, jak i pojazdom poruszającym się po nich. Z tego względu najlepsza posadzka do magazynu charakteryzuje się dużą przyczepnością.

Posadzka przemysłowa do magazynu – na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniej podłogi do magazynu podyktowany jest warunkami, jakie w nim panują. Zwykle poszukujemy materiału, który będzie wyjątkowo odporny na uszkodzenia. Nie możemy wykluczać jednak tego, że z biegiem czasu ubytki na powierzchni naszej podłogi będą powstawać. Z tego względu, posadzka przemysłowa do magazynu nie tylko powinna być wytrzymała, ale również tania w eksploatacji. Niezbyt kosztowny materiał sprawia, że nawet w przypadku konieczności renowacji podłogi, nie będzie to aż tak dużym obciążeniem finansowym.

Duży nacisk punktowy jest typowy dla miejsca, jakim jest magazyn. Z tego względu posadzki przemysłowe wykorzystywane w nim powinny wytrzymywać miejscowe obciążenia o dużym natężeniu. Ważne jest również to, aby podłoga w magazynie była odporna na zarysowania, dzięki czemu nie trzeba będzie zbyt często uzupełniać w niej ubytków. Idealna posadzka do magazynu powinna być również łatwa w czyszczeniu, gdyż trudne warunki panujące w magazynie sprawiają, że prawdopodobieństwo zabrudzenia tej powierzchni jest bardzo wysokie.

Najlepsza posadzka przemysłowa do magazynu

Posadzki przemysłowe wykonane z żywicy poliuretanowej są najlepszym rozwiązaniem do magazynu. Materiał ten spełnia wszystkie wymagania wymienione we wcześniejszej części artykułu. Żywica poliuretanowa jest elastyczna, dzięki czemu podłoga wykonana z niej jest odporna na zarysowania. Świetnie sprawdzi się w wielkopowierzchniowych magazynach, w których występuje intensywny ruch wózków widłowych. Dodatkowo żywica poliuretanowa zastosowana przy wykonaniu posadzki przemysłowej dobrze znosi duże obciążenia, które są powszechne na magazynie.

Posadzka wykonana z żywicy poliuretanowej doskonale znosi trudne warunki, jakie panują na magazynie. Zarówno jej wykonanie, jak i renowacja są stosunkowo tanie. Koszty zmniejszają się jeszcze bardziej, kiedy decydujemy się na pokrycie dużej powierzchni tym rodzajem posadzki. Dodatkowym walorem podłogi przemysłowej wykonanej z żywicy poliuretanowej jest odporność na substancje chemiczne. Posadzka ta jest łatwa w czyszczeniu, dlatego też utrzymanie porządku w magazynie nie sprawia większych problemów.

 

Artykuły

Podobne artykuły