Zywica w garazu - czy warto

Posadzka w garażu często jest poddawana działaniu wielu niekorzystnych dla jej stanu czynników. Duży nacisk aut, tarcie kół czy wycieki chemicznych substancji mogą z łatwością uszkodzić zbyt delikatną podłogę lub stać się przyczyną nieestetycznych i niemożliwych do usunięcia zabrudzeń. Ciekawym rozwiązaniem tych problemów może być posadzka epoksydowa, którą można stosować zarówno na nową powierzchnię betonową, jak i na starą posadzkę. Jakie cechy posadzki epoksydowej sprawiają, że dobrze sprawdzi się ona nawet w garażu?

Posadzka epoksydowa – czym się charakteryzuje?

W wielkopowierzchniowych garażach podłogi najczęściej pokrywa się zwyczajnym betonem, który przez swoją strukturę ma tendencję do wchłaniania takich substancji, jak oleje czy benzyna. Takie plamy są właściwie niemożliwe do usunięcia przez co powierzchnia posadzki prezentuje się bardzo nieestetycznie. Za pomocą masy epoksydowej możemy zabezpieczyć beton nie tylko przed zabrudzeniami, ale również przed pyleniem się. Posadzka epoksydowa jest gładka, a zatem również łatwa w utrzymaniu w czystości. Jej dodatkowe zalety to także wytrzymałość na szkodliwe działanie wilgoci oraz brak konieczności specjalistycznej konserwacji – nie trzeba jej impregnować ani lakierować. Co więcej, jest także elastyczna, dzięki czemu nie ulega ścieraniu, ani odkształceniom lub pęknięciom wskutek uderzenia czy nacisku. Z kolei w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń można naprawiać ją miejscowo za pomocą cementowej zaprawki pomalowanej masą epoksydową. Co szczególnie istotne w przypadku garaży, posadzka tego typu jest odporna na działanie substancji chemicznych i nie wchłania takich zanieczyszczeń, jak oleje czy smary.

Żywica na podłodze garażu – czy warto?

Posadzka epoksydowa jest łatwa w nanoszeniu, a jej właściwości sprawiają, że doskonale nadaje się do stosowania w garażach o nasilonym ruchu i dużych obciążeniach. Dodatkowo wybierając specjalną masę z kruszywem lub piaskiem kwarcowym zapewniamy podłodze również niezwykle istotną zimą cechę – antypoślizgowość. Epoksydowa posadzka to inwestycja na lata. Jest odporna na ścieranie, wilgoć i działanie substancji chemicznych, nie wchłania zabrudzeń i łatwo się czyści, dzięki czemu gwarantuje nie tylko trwałość, ale i wysokie walory estetyczne w pomieszczeniu.