Posadzka żywiczna w biurze – dlaczego warto?

Przestrzenie biurowe są miejscami, w których spędzamy dużo czasu. Wiele firm stara się zapewnić jak najlepsze warunki swoim pracownikom, aby czuli się oni komfortowo, będąc cały dzień w pracy. Niezwykle ważnym aspektem w przypadku biura jest podłoga.  

Odpowiednia nawierzchnia nie tylko zapewni pracownikom bezpieczeństwo i komfort użytkowania, ale również będzie stylowym detalem uzupełniającym całą biurową aranżację. Dlaczego warto wykorzystać żywicę epoksydową lub poliuretanową w biurze? Zapoznaj się z naszym artykułem!

Jaka podłoga do biura będzie najlepsza?

Podłoga jest częścią pomieszczenia, nad którą nie zastanawiamy się zbyt wiele. Niemniej jednak, odpowiednie podłoże w przestrzeni biurowej nie tylko jest estetycznym elementem aranżacji, ale przede wszystkim pełni funkcję użytkową. Podłoga do biura może przybierać różne formy – może być pokryta wykładziną, płytkami lub betonem. Ostatnimi czasy coraz częściej jednak do jej stworzenia wykorzystuje się posadzki epoksydowe i poliuretanowe. 

Nie ma jednego, najlepszego materiału, z jakiego może być wykonana podłoga do biura. Żywica epoksydowa jest jednak tworzywem, które najbardziej przybliża się do ideału. A wszystko to dzięki wyjątkowym właściwościom, jakie posiadają posadzki żywiczne wykonane z epoksydu. Wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne sprawia, że taka podłoga do biura będzie nie tylko niezwykle estetyczna, ale także wyjątkowo użyteczna. 

Żywica epoksydowa do biura – idealne rozwiązanie

Zapewnienie odpowiednich warunków swoim pracownikom jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Nie tyczy się to tylko i wyłącznie dostarczenia wyposażenia biurowego czy higieniczno-sanitarnego, ale również zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa w miejscu pracy. Nieodpowiednia nawierzchnia na biurowej podłodze może być przyczyną wielu wypadków. Z tego względu posadzka w takim miejscu powinna zapewniać odpowiednią przyczepność i właśnie tym charakteryzuje się żywica epoksydowa. 

Estetyczny wygląd pomieszczenia jest równie ważny, co jego praktyczność i znacząco wpływa na ogólną atmosferę w biurze. Żywica epoksydowa umożliwia zastosowanie różnego rodzaju dodatków, które urozmaicą jej wygląd. Należą do nich, między innymi, płatki dekoracyjne czy piasek kwarcowy. Coraz więcej osób decyduje się również na brokat do żywicy epoksydowej, który nadaje niepowtarzalny charakter podłodze. 

Podłoga z żywicy w biurze – zalety takiego rozwiązania

Wykonanie posadzki żywicznej w przestrzeni biurowej ma wiele zalet. Materiał, jakim jest żywica epoksydowa, sam w sobie nie jest zbyt śliski. Aby zwiększyć jej antypoślizgowe właściwości, możemy użyć specjalnego dodatku, na przykład, polietylenowego, który nada powierzchni chropowatej struktury, zwiększając przy tym jej wytrzymałość. Taki zabieg zwiększy komfort i bezpieczeństwo poruszania się oraz sprawi, że podłoga z żywicy będzie wyglądała jak nowa jeszcze dłużej.

Oprócz wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia spowodowane intensywnym użytkowaniem powierzchni podłoga z żywicy jest łatwa w sprzątaniu. Dzięki temu, że posadzki żywiczne stanowią bezspoinową powierzchnię, zanieczyszczenia nie gromadzą się w elementach łączących. Antyelektrostatyczność, jaką charakteryzuje się żywica epoksydowa, utrudnia zbieranie się kurzu na podłodze. Jest to szczególnie korzystna cecha w przypadku pracowników cierpiących na różnego rodzaju alergie lub choroby układu oddechowego. 

Artykuły

Podobne artykuły